Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor

Menüü

Sisukord

Toetajad

Stora Enso Kaubamaja.ee KUKU Saku Õlletehas Tallinna Tehnikaülikool Hansabuss

Meeskoori uudised

Koor tähistas sünnipäeva

18.12.2016

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor tähistas jõulukontsertidega Jaani kirikus oma 71. sünnipäeva. Kokku anti neli kontserti, lisaks koorile lõi tänavu kaasa ülimenukast Klassikatähtede saatesarjast tuntud vibrafonimängija Heigo Rosin. Traditsiooniliselt kõlas ka üks spetsiaalselt Tehnikaülikooli Akadeemilisele Meeskoorile komponeeritud uudisteos, mille autoriks oli sel aastal Kadri Hunt.

Kontsertidele pandi punkt meeleoluka aastapäevapeoga uhiuues Öpiku majas, mille käigus võeti koori liikmeks kuus edukalt rebasekoolituse läbinud noort laulumeest.

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor peab oma sünnipäevaks 15. detsembrit 1945. aastat, mil toimus koori esimene esinemine tollase Tallinna Polütehnilise Instituudi peahoones Koplis.

Koori sai uued auliikmed

14.12.2016

Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori üldkoosolek valis koori 71. aastapäeva künnisel koori uuteks auliikmeteks peadirigent Peeter Perensi, bariton Tõnu Ojala ja bass Peeter Kesneri. Kokku on läbi ajaloo koori kõrgeim tunnustus osaks saanud 64 mehele ja ühele (!) naisele (helilooja Ester Mägile).

Vastavalt Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori põhikirjale valitakse koori auliikmeks eriliste teenete eest koori või Eesti meestelaulu ees. Värsked auliikmed saavad oma aumärgid kätte koori aastapäeva pidulikul banketil 17. detsembril.

Meeskoor tõmbas lauluaastale joone alla

24.05.2016

23. mail TTÜs toimunud Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori üldkoosolek kuulas ära president Janno Rohelsaare, peadirigent Peeter Perensi ja laekur Raul Marki aruande lõppeva tegevushooaja kohta ning kinnitas uue juhatuse hooajaks 2016/2017.

Lõppenud hooaeg oli juubelihooaeg – läbi terve lauluaasta tähistas Eesti suurim meeskoor oma 70. sünnipäeva ja see pani see pitseri kogu hooajale. Nii president kui peadirigent tõid I poolaastast välja sügisese juubelituuri Eestis, mille käigus esineti koos kohalike poistekooridega, kevadise poolaasta tähtsündmusteks olid kindlasti esinemised Pärnu, Tartu ja Tallinna esinduslavadel ning kontsertreis Suurbritanniasse, kus Londonis oli võimalus esineda koos Eesti hetkel nimekaima ooperisolisti Ain Angeriga.

Kaks nädalat tagasi eelmisel üldkoosolekul järgmiseks hooajaks ametisse valitud president Janno Rohelsaar esitles koorile uut juhatust, mille koosseis on järgmine:

President Janno Rohelsaar

Peadirigent Peeter Perens

Dirigent Siim Selis

Koorivanem Vahur Talvik

Välissuhtleja Andres Järv

Kroonik 1 Ilja Maljutenko

Kroonik 2 (turundus) Margo Siimon

Laekur Raul Mark

Varahoidja Peeter Aruvald

Noodikogu hoidja Mart Ratas

Asjaajaja Thorny Valk

I tenori vanem Sander Kaleva Sinijärv

II tenori vanem Ott Lehtmets

Baritoni vanem Aivar Koodi

Bassi vanem Dan Rodionov

Üldkoosoleku poolt ametisse kinnitatud juhatus asub ametisse augusti alguses, kui Metsakalmistul leiab aset meeskoori kalmistupäev, millega mälestatakse meie seast lahkunud lauluvendi.

Ehkki lauluaasta kokkuvõtted on tehtud, ei ole lauluaasta ise veel läbi. Juba lähipäeval asuvad tipi laulumehed taas teele ning seda üle pika aja taas autoralli formaadis. Seekordne sõit on aga üsna pikk, sest juba 2. juuni õhtul ootab Tehnikaülikooli Akadeemilist Meeskoori finiš Lõuna-Saksamaa väikelinnas Kandernis.

Koor sai uued auliikmed ja avas juubelinäituse

15.12.2015

Eile toimunud Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori üldkoosolek otsustas valida koori auliikmeteks lauluvennad Tarvo Siimu (II tenor) ja Guido Kaasiku (I tenor).

1989. aastast kooris laulev Tarvo on aastate jooksul täitnud paljusid ametikohti juhatuses seda kuni koorivanemani välja, samuti vedanud mitmed vastutusrikkaid projekte. Viimased 10 hooaega annab just tema koori rebasekasvatajana noortele kooriga liituvatele meestele esmamulje Tehnikaülikooli Akadeemilisest Meeskoorist.

1987. aastast kooris laulva Guido puhul märgiti ära tema aastatepikkune töö erinevatel ametikohtadel juhatuses (eelmisel kahel hooajal presidendina), samuti tema enese kõrgetasemelist muusikalist tegevust nii koorilaulja, instrumentalisti kui solistina. Samuti on Guido hindamatu ideede generaator – seda nii igapäevases tegevuses kui suuremate sihtide seadmisel.

Värsked auliikmed saavad oma aumärgid kätte koori 70. aastapäeva pidulikul banketil 19. detsembril.

Vastavalt Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori põhikirjale valitakse koori auliikmeks eriliste teenete eest koori või Eesti meestelaulu ees. Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori ajaloos on koori auliikme staatus omistatud 62 mehele ja 1 naisele.

Täna tähistab Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor oma 70. sünnipäeva – 15. detsembril 1945. aastal toimus koori esimene esinemine tollase TPI peahoones Koplis. Selle tähtpäeva meenutuseks avati Tehnikaülikooli peahoones Mustamäel ka koori ajalugu kajastav näitus.

Arno Kallikorm 100

08.12.2015

Täna, 8. detsembril, möödub 100 aastat Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori asutajadirigendi Arno Kallikormi (1915-1992) sünnist.

Koori auliige Enn Hendre meenutas 10 aastat tagasi ilmunud koori juubeliraamatus, et 1945. aastal, mil tollane TPI arhitektuuritudeng Arvo Ratassepp TPIs meeskoori „käima lükkas“, õppis Arno veel Tallinna Konservatooriumis, kuid koori juhtimise kogemus tal juba oli. Tagantjärele olla Kallikorm tunnistanud, et algul kahelnud ta tõsiselt, kas tehnikameestest on ikka laulumehi ja kas koorist üldse asja saab.

Kahe kuuga õpetas Arno meestele selgeks 12 laulu ja 15. detsembril 1945 oli TPI Kopli peahoone suures auditooriumis koori esimene avalik kontsert. Seda päeva tähistatakse Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori sünnipäevana – ehk siis järgmisel nädalal saab Eesti suurim meeskoor 70 aastaseks.

Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori asutajadirigent oli ametis raskel ajal.

Nõukogude aegses õhkkonnas jäi see alati vihmavarju kaasas kandnud mees meelde oma kompromissitusega, mis talle 1962. aastal ka ametikoha maksis. Arnole kuulub lause: "Töö Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori juures oli mu elutöö, hiljem teenisin leiba."

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor ei ole oma esimest dirigenti unustanud. Arno Kallikormi viisistatud koori motoga algavad alates 1958. aastast kõik Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori kontserdid. 10 aastat tagasi, Arno 90. sünniaastapäeval, kinnitas Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor aga oma asutajadirigendi sünnikodu seinale Lüganuse vallas mälestusplaadi.

Täna õhtul mälestab Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor oma esimest peadirigenti tema kalmul Tallinnas Metsakalmistul.

Arhiiv

Kõik uudised aastast: